ELEKTROAUTO

DZĪVOJOT ŠODIENĀ, DOMĀ PAR RĪTDIENU

 Mēs, SKANDI MOTORS, tirgojam elektroauto jau 10 gadus. Šo gadu laikā esam ieguvuši vērtīgu pieredzi, ar kuru labprāt dalīsimies ar saviem esošajiem un potenciālajiem klientiem!

Mēs palīdzēsim saskatīt ieguvumus un izvēlēties elektroauto, kā arī izstāstīsim par to priekšrocībām, atspēkosim radušos mītus un sniegsim praktiskus padomus elektroauto lietošanā.

Priekšrocības

 

 Lai veicinātu ilgtspējīgāku videi draudzīgu transportlīdzekļu izmantošanu Latvijā, elektroauto un to īpašniekiem ir pieejami dažādi atvieglojumi un priekšrocības.

Valsts atbalsts jauna elektroauto iegādei 4500 EUR apmērā

Valsts atbalsts lietotu elektroauto un ārēji lādējamu hibrīdauto iegādei 2250 EUR apmērā

Elekektriskais

0 EUR  transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis;

Elekektriskais

Vieglo transportlīdzekļu nodokļa likme uzņēmumiem (UVTN) ir tikai 10,00 EUR mēnesī, (iekšdedzes dzinēja nodokļa likme ir no 31-82 EUR mēnesī)

Elekektriskais

Bezmaksas stāvvietas Rīgas un Liepājas pašvaldību apsaimniekotajās stāvvietās

Elektroauto ir atbrīvoti no iebraukšanas maksas Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā

Elekektriskais

Atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslām

Elekektriskais

Pirmreizējā reģistrācija un speciālās nozīmes numura zīmes ir bez maksas

Elekektriskais

Zemākas automašīnas uzturēšanas izmaksas un apkopju izmaksas. ( mazāk kustīgo mezglu un detaļu, ko mainīt)

Elekektriskais

Elektroauto nerada kaitīgo vielu emisijas, neveicina smogu un nevēlamas klimata pārmaiņas;

Elekektriskais

Klusa, ērta un plūstoša braukšana

elektroauto ikona

Elektroauto ir mūsdienīgs un dinamisks pārvietošanās līdzeklis Taviem ikdienas maršrutiem

elektroauto ikona

Nodrošināta uzlādes staciju infrastruktūra ar vairāk kā 120 uzlādes stacijām Latvijā

Samazinātas finansēšanas % likmes

8 soļi, lai pretendētu uz valsts atbalsta saņemšanu elektroauto iegādei

SIA “SKANDI MOTORS” 2022.gada 13.aprīlī ar SIA “Vides investīciju fonds” ir noslēgusi Līgumu par projekta “SIA “SKANDI MOTORS” atbalsts bezemisiju un
mazemisiju transportlīdzekļu tirdzniecībai” Nr. EKII-5/17 īstenošanu. Minētā līguma ietvaros SIA “SKANDI MOTORS” nodrošina iespēju iegādāties bezemisiju
un mazemisiju transportlīdzekļus ar EKII finasējumu. Projekta ietvaros SIA “SKANDI MOTORS” piedāvātie transportlīdzekļi atrodami vietnē ekii.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                       Pieteikties testa braucienam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieteikties testa braucienam

Padomi

Iegādāties elektroauto ir lieliska izvēle un mēs palīdzēsim Jums “neapmaldīties” elektroauto pasaulē, izstāstot svarīgāko informāciju par elektroauto lietošanu, uzlādi un to ilgtspēju!

SKANDI MOTORS viens no plašākajiem elektroauto piedāvājumiem tirgū pašlaik

Pirms desmit gadiem Latvijā bija arī tikai divas ātrās uzlādes stacijas. Tagad ir ap 600 uzlādes punktu, tāpēc, lai paliktu šodien ceļā ar tukšu bateriju, vēl ir jāpacenšas. Mobilitāti sekmē arī jauno elektromobiļu pieaugusī sniedzamība ar vienu uzlādi. Skandi Motors, kam ir 23 gadu pieredze Latvijā šoreiz atskatās uz elektromobiļu tirdzniecības pirmsākumiem. Tie meklējami ap 2013. gadu, kad visā tirgū varēja atrast labi ja četrus elektromobiļu modeļus ar niecīgu sniedzamību. Patlaban tikai Skandi Motors piedāvājumā vien ir 8 elektromobiļu modeļi no trim dažādiem ražotājiem. Elektrauto cena arī ilgstoši bija viens no atturošiem faktoriem tāda auto iegādei. Tagad cenas ir kritušās. Tā piemēram Hyundai Ioniq 5 kopā ar līdzfinansējumu privātpersonai Skandi Motorā maksās nedaudz virs 40 000 eiro. Hyundai Ioniq 6 pieejams ar 8000 eiro atlaidi, bet Škoda Enyaq cena sākas ar 40 000 eiro. Škoda automašīnu salona atklāšana Pārdaugavā arī paplašinājusi Skandi Motors elektromobiļu piedāvājumu. Vienīgais kā Latvijā vēl pietrūkst, ir valsts atbalsts elektroauto iegādei juridiskām personām. Uz jautājumu, cik ilgs ir elektromobiļa mūžs, Skandi Motors servisa meistars M. Vilkājs teic, ka tie ir 1500 – 2000 uzlādes cikli. Pareizinot ar nobraukumu, iznāk 200 000 līdz pat 400 000 km. Galvenais nenosēdināt bateriju zem 20% un pēc iespējas izmantot lēno jeb maiņstrāvas uzlādi. Tas aizkavēs baterijas degradāciju, kuras kritiskā robeža ir 70% no sākotnējās kapacitātes.

ELEKTROAUTO ZIEMĀ. APKOPJU IZMAKSAS UN TĀ KOPŠANA

Viens no biežāk ekspluatētājiem elektromobiļu izdevīguma argumentiem ir zemākas apkopju izmaksas. Tās patiesi ir zemākas nekā salīdzināmam iekšdedzes auto, taču – cik zemākas? To noskaidro kopā ar SKANDI MOTORS servisa meistaru Mārtiņu Vilkāju.

CIK DAUDZ ZIEMĀ”MELO” ELEKTROAUTO!

Elektromobiļa svarīgākais parametrs, kas ilustrē tā ikdienas pielietojumu, ir sniedzamība. Sniedzamības kritums ziemā visiem elektromobiļiem nav vienāds, un, prasmīgi liekot lietā automašīnas funkcijas, sniedzamību var kontrolēt arī pats braucējs. Kad pareizāk lādēt bateriju – no rīta vai vakarā, cik % uzlādes tā zaudē aukstumā vienkārši nedarot neko, un kā pareizi lietot elektromobiļa eko funkcijas, stāsta SKANDI MOTORS elektroauto speciālists Mārtiņš Vilkājs.

GALVENIE ELEKTROAUTO IEGUVUMI UN PRIEKŠROCĪBAS

Kopā ar raidījumu “Auto Ziņas” un SKANDI MOTORS elektroauto ekspertu Vilni Debesnieku esam sagatavojuši video sižetu par galvenajā priekšrocībām izvēloties elektroauto.

KĀ EFEKTĪVI LIETOT ELEKTROAUTO

SKANDI MOTORS elektroauto eksperts Vilnis Debesnieks dalās ar padomiem, kā efektīvāk ikdienā izmantot elektroauto.

IESKATS ELEKTROAUTO LIETOŠANĀ

 Šajā video ir apkopota aktuālā informācija par ieguvumiem, lietojot elektroauto. Uzziniet par priekšrocībām, kādas Jums pienāksies, ja izvēlēsies elektroauto!

UZLĀDE AR STANDARTA KONTAKTLIGZDU

Lādēt elektroauto ir  tikpat viegli, kā uzlādēt savu mobilo telefonu! Šajā video Jūs uzzināsiet, cik ērti ir iespējams lādēt elektroauto no standarta rozetes, cik tas izmaksā un kā to darīt.

VIDĒJI ĀTRĀ UZLĀDE

Uzziniet cik ērti ir iespējams lādēt elektroauto, veicot vidēji ātro uzlādi! Veiciet uzlādi, kamēr pusdienojat vai iepērkaties! Video apskatīti vidēji ātrās uzlādes veidi, tās ilgums un izmaksas.

ĀTRĀ UZLĀDE

Kā lādēt elektroauto, kā veikt maksājumus un kā atrast sev vēlamu uzlādes staciju? Uzziniet atbildes uz šiem jautājumiem, noskatoties video!

Finansējums

Izvēloties auto ar samazinātu CO2 izmešu daudzumu, Jūs varat saņemt īpaši izdevīgus finanšu līzinga nosacījumus!

OCTA

Finanšu vai operatīvais līzings

OCTA

Pirmā iemaksa sākot ar 0 %, noformējot operatīvajā līzingā

OCTA

Procentu likme no 1,49% (iekšdedzes dzinēja procentu likme – sākot no 2,15%)

OCTA

Līzinga atmaksas termiņš līdz 84 mēnešiem

OCTA

Ērta līzinga un apdrošināšanas noformēšana

OCTA

Iegādājoties KASKO polisi SKANDI MOTORS salonā, saņem 10% atlaidi SKANDI MOTORS servisā visiem remonta un tehniskās apkopes darbiem un oriģinālajām rezerves daļām.

Biežāk uzdotie jautājumi

Neatradāt atbildi uz sev interesējošu jautājumu? Uzdodiet savu jautājumu zemāk esošajā formā un mūsu speciālisti ar Jums sazināsies! 

Uzdod savu jautājumu šeit!

arrow arrow

Lūdzu, ievadiet tekstu!

Lūdzu, norādiet korektu e-pasta adresi!

Lūdzu, ievadiet tālruņa numuru!

Lūdzu, norādiet saziņas veidu!

Lai nosūtītu formu, Jums jāpiekrīt datu nodošanai!

Lūdzu, aizpildiet visus laukus!

success

Tavs jautājums nosūtīts!

Seko mums

Elektroauto lietotāju pieredze

SIA GRIFS AG 

Mūsu uzņēmums nepārtraukti seko līdzi tehnoloģiju attīstībai, izmaksu samazinājumam, kā arī ikdienas procesos darām visu, lai rūpētos par apkārtējo vidi. Viena no lietām, kas atbilst visiem 3 iepriekš minētajiem virzieniem, ir elektroauto iegāde un integrēšana mūsu ikdienas procesos. Nu jau vairāk kā gadu esam elektroauto lietotāji un rezultāti apstiprina visus iepriekš veiktos aprēķinus par izmaksu ietaupījumu, pakalpojuma kvalitātes un darbinieku labsajūtas uzlabojumu. Viennozīmīgi varu apgalvot, ka esam samazinājuši ikmēneša izdevumus par auto izmantošanu. Iespēja izmantot sabiedriskā transporta joslas ir vērā ņemams ieguvums gan attiecībā uz mūsu reaģēšanas laiku izsaukumos uz objektiem, gan arī samazina auto vadītāju nogurumu pie stūres, par cik mazāk laika ir jāpavada sastrēgumos. Protams, tam visam vēl klāt nāk ļoti baudāms deserts –  braukšanas prieks, ko rada elektroauto. Rezultātā esam pasūtījuši vēl vairākus jaunus elektroauto, kas jau tuvākajā laikā parādīsies mūsu autoparkā.

Roberts Lukss, SIA GRIFS AG tehniskā departamenta direktors.

Omniva

“Meklējot veidus, kā nodrošināt videi saudzīgu uzņēmējdarbību, esam nolēmuši Omniva autoparku papildināt ar pirmajiem elektroauto mūsu uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē. Vidēji mūsu darbinieki mēnesī nobrauc ap 3000 km, izmantojot dīzeļdegvielu vai benzīnu. Turpmāk, veicot šo attālumu ar Nissan Leaf automobiļiem, varam neuztraukties par  nodarīto kaitējumu dabai izplūdes gāzu emisijas sakarā. Ceram, ka nākamo pāris gadu laikā automobiļu ražotāji pielāgosies mūsu un vajadzībām, jo, raugoties ilgtermiņā, esam iecerējuši autoparku papildināt arī ar elektrobusiem sūtījumu transportēšanai,” atklāj Omniva Latvija vadītāja Beāte Krauze-Čebotare

King Coffee Service

Mani sauc Lauris Dinsbergs un es strādāju uzņēmumā “King Coffee
Service”. Pirms gada man pienāca klāt uzņēmuma vadītājs un uzdeva
jautājumu: “Pērkam Tev darba vajadzībām elektroauto?” Es nevilcinoties
atbildēju: “Darām tā!”

Man, kā dabas mīlim un veselīga dzīvesveida piekritējam, tas bija patīkams ieguvums. Nu jau vairāk kā gadu varu mūsu pašu grauzdētavā “Rocket Been Roastery” tapušo kafiju izvadāt ērti, videi draudzīgi un ekonomiski izdevīgi.

Par manu pirmo gadu ar elektroauto – jāsaka tieši un bez aplinkiem: pieradu pie tā daudz ātrāk nekā biju domājis. Pilsētā nevaru iedomāties labāku alternatīvu elektromobīlim. Ar to drīkstu braukt pa sabiedriskā transporta joslām, tas ļauj ieekonomēt laiku, kā arī daudz ātrāk un kvalitatīvāk veikt manus tiešos darba pienākumus – piegādāt preces klientiem. Vēl viens svarīgs fakts ir bezmaksas auto novietošana “Rīgas satiksmes” autostāvvietās – tas ļauj auto atstāt man visērtākajā stāvvietā, neuztraucoties par izmaksām.

 

Arī ārpus pilsētas elektroauto ir foršs braucamais – tas ir dinamisks ar ļoti labu vadāmību. Ziemas laikā novērtēju komfortu, ko sniedz elektroauto ātrā uzsilšana, turklāt – bez sadūmojuma! Apziņa, ka dabai un apkārtējiem netiek kaitēts ar izplūdes gāzēm, man ir liels papildus gandarījums. Tās it kā mazās lietas, kad dari labu,  nepiepūloties, ir ļoti svarīgas.

Es noteikti izbaudu katru braucienu ar elektroauto!

Realto

Realto viena no galvenajām vērtībām ir būt inovatīviem uz zaļi domājošiem, tāpēc izvēlamies ikdienā izmantot elektroauto. Mēs ieguldām lielu darbu savu ideju realizēšanai par attīstību un ilgtspējību. Uzņēmumā ikdienā kopumā tiek izmantoti 14 elektroauto, kas ir viens no retajiem uzņēmumiem, kurā gandrīz visi darbinieki pārvietojas ar elektroauto!

Realto sadarbību ar Skandi Motors raksturo – atsaucība un darbu izpildes ātrums.  

Natalija Teivane

Mārketinga projektu vadītāja

 

 

Uzlādes stacijas

Šeit atradīsiet informāciju par tuvākajām uzlādes stacijām!

Pateicoties publiskās uzlādes iespēju daudzveidībai, var ātri un vienkārši atrast uzlādes staciju, kur uzlādēt savu elektroauto..

  • Ātrās uzlādes stacijas (oranžā krāsā). Ātrākais uzlādes veids. Savu elektroauto ir iespējams uzlādēt gandrīz tikpat ātri cik savu mobilo telefonu.
  • Vidēji ātrās uzlādes stacijas (zaļā krāsā). Publiskās uzlādes stacijas var piedāvāt bezmaksas vai maksas uzlādi.

Lai atrastu sev ērtāko staciju, spiediet “Allow” kreisās puses logā, lai norādītu savu atrašanās vietu!

Pieteikties testa braucienam ar elektroauto

arrow arrow

Lūdzu, ievadiet tālruņa numuru!

Lūdzu, norādiet korektu e-pasta adresi!

Lūdzu, norādiet saziņas veidu!

Lūdzu, norādiet vienu modeli!

Informējam, ka testa braucienam var pieteikties personas, kurām ir derīga B kategorijas autovadītāja apliecība.

Lai nosūtītu formu, Jums jāpiekrīt datu nodošanai!

Lūdzu, aizpildiet visus laukus!

success

Pieteikums nosūtīts!

Seko mums

*Skandi Motors informē: šobrīd nav pieejami testa braucieni ar Nissan Ariya , taču brīdī, kad automašīna būs pārdošanā, ar Jums sazināsies konsultants, lai vienotos par laiku testa braucienam.

Elektroauto ziņas

Maigāk brauksi, tālāk tiksi jeb kā lolot savu elektroauto

Ja vēl pirms dažiem gadiem elektroauto satiksmē bija tīrākā eksotika, tad šobrīd tie arvien pārliecinošāk ieņem savu vietu Latvijas autoparkā. Attīstās uzlādes infrastruktūra, ir spēkā valsts atbalsts elektroauto iegādei un kopumā viss virzās uz zaļāku nākotni, kur saskaņā ar Eiropas Savienības iecerēm jau pārskatāmā nākotnē elektrodzinēji būs vienīgā tehnoloģija jaunu automašīnu tirgū. Tomēr vairumam Latvijas iedzīvotāju elektroauto pagaidām vēl ir nezināma teritorija, tāpēc noder dažādi ekspertu ieteikumi. Kā izturēties pret savu elektroauto, lai tas godam kalpotu pēc iespējas ilgāk, stāsta “SKANDI MOTORS” servisa meistars Mārtiņš Vilkājs.

Turpināt lasīt

Vai elektroauto iederas uzņēmumu autoparkos?

Runājot par automobiļu stiprajām un vājajām pusēm, nekas nav labāks par īsta auto īpašnieka pieredzes stāstu. Šodien mēs viesosimies kompānijā Grifs AG, kuras autoparkā ir atrodamas vairāk nekā 60 Hyundai markas automašīnas – un nu tām pievienojušās arī 100% elektriskās KONA Electric!

Skatīties video

Auto ziņas: cik daudz ziemā “melo” elektroauto sniedzamība

Elektromobiļa svarīgākais parametrs, kas ilustrē tā ikdienas pielietojumu, ir sniedzamība. Visbiežāk tā it nemaz nesakrīt ar ražotāja solījumiem – taču tas jau nav nekas jauns. Tieši no šīs pašas ligas cieš arī daudzi iekšdedzes dzinēju auto. Pie nesakritības esam tā pieraduši, ka nemaz to nepamanām, turpretim 10-30% sniedzamības samazinājums ziemā elektromobilim ir pat ļoti pamanāms.

Skatīties sižetu