Viens no gaidītākajiem elektroauto pasaulē – Hyundai IONIQ 5 ir klāt!

6. septembris 2021

news-img

Tas brīdis, ko daudzi no mums gaidījuši, ir klāt! Hyundai IONIQ 5 ir ieradies Skandi Motors autosalonā!    Šis elektroauto ar savu ietilpību, izsmalcināto, futūrisko dizainu un augsto tehnoloģiju klāstu tik tiešām pārsteigs daudzus! 

Hyundai IONIQ 5 ir jauns, pilnīgi elektrisks, kompakts krosovers ar progresīvām tehnoloģijām, futūristisku stilu un daudzpusīgu interjeru. Ar IONIQ 5 Jums vairs nav jāgaida, lai izmantotu nākotnes mobilitātes priekšrocības, tās jau ir kļuvušas par Jūsu ikdienas realitāti! Šis satriecošais elektroauto sniegs Jums iespēju visu kontrolēt bez kompromisiem un palīdzēs pieņemt lēmumu par savu dzīvesveidu un ietekmi uz pasauli! Uzlādē savu pasauli ar IONIQ 5!

Futūristisks, atšķirīgs un stila ikonas cienīgs dizains

IONIQ 5 nevainojamais dizains izceļas, pateicoties labi modelētām līnijām un minimālisma stila struktūrām. Unikālais gliemežnīcas tipa dzinēja pārsegs stiepjas visā automašīnas platumā, samazinot atstarpes starp paneļiem, lai iegūtu nevainojamu, augstākajām tehnoloģijām atbilstošu izskatu. 

Lai samazinātu spraugas starp paneļiem un optimizētu aerodinamiku, automašīnas priekšējā buferī iebūvēts aktīvais gaisa ieplūdes vārsts, kas vēl vairāk papildina automašīnas priekšpuses augsto tehnoloģiju izskatu, kā arī uzlabo energoefektivitāti, kad tas ir aizvērts. Tāpat, pēc nepieciešamības, dzesē automašīnu, kad tas ir atvērts.

Slēptie durvju rokturi IONIQ 5 sānos ne tikai piešķir elegantu stilu un papildina augsto tehnoloģiju, bet arī uzlabo aerodinamisko efektivitāti. Skāriensensori automātiski atbrīvo paslēptos durvju rokturus lietošanai.

  • IONIQ 5 ir elektroniski regulējami priekšējie sēdekļi. Sēdekļus var nolocīt optimālā leņķī. Priekšējo sēdekļu biezums ir samazināts par aptuveni 30%, lai nodrošinātu vairāk vietas aizmugurē sēdošajiem.
  • Slaidajam moduļveida instrumentu panelim ir divi iebūvēti displeji: 12,25 collu pilnībā skāriena informācijas un izklaides sistēmas ekrāns un 12,25 collu digitālais panelis, kas piešķir augsto tehnoloģiju izskatu un ir pieejams standartaprīkojumā.
  • Viss nepieciešamais viena skāriena attālumā. Elegantais rotējošā tipa pārslēdzējs atrodas uz stūres statņa. Lietošana ir ātra, intuitīva un precīza.
  • Daudziem IONIQ salona elementiem – sēdekļiem, griestu apšuvumam, durvju apdarei, grīdai un roku balstam – ir izmantoti videi draudzīgi, ilgtspējīgi iegūti materiāli, piemēram, pārstrādātas PET pudeles un no augiem iegūtas (bio PET) šķiedras, kā arī dabiskās vilnas dzija un ekoloģiskā āda un bioloģiskā krāsa ar augu ekstraktiem.
  • IONIQ 5 ir iespējams aprīkot ar videi draudzīgu solāro jumtu, kas palīdz uzlādēt automašīnas akumulatoru, tā paaugstinot enerģijas efektivitāti un mazinot izmešus. Solārais jumts palīdz novērst akumulatora izlādēšanos un ļauj nobraukt lielāku attālumu ar vienu uzlādi.

Ultraātra akumulatora uzlāde

Lietojot 220–350 kW īpaši ātrās uzlādes staciju, uzlādes laiks sasniegs aptuveni 18 minūtes (10–80 %). Lādējot 5 minūtes, nobraucamais attālums palielinās par 111 km. Lietojot 50 kW ātrās uzlādes stacija uzlādes laiks sasniegs aptuveni 60 minūtes (10–80 %). Lādējot 5 minūtes, nobraucamais attālums palielinās par 28 km.

Tas nodrošina sportisku paātrinājumu: no 0 līdz 100 km/h pilnpiedziņas modelis sasniedz tikai 5,2 sekundēs. Hyundai jaunākās viedās tehnoloģijas ļauj IONIQ 5 nobraukt līdz pat 481 kilometru, ja modelis ir aprīkots ar aizmugurējo riteņu piedziņu. Pārvietojoties tikai pilsētā, nobraucamais attālums sasniedz līdz pat 686 km. IONIQ 5 piedāvā izcilu braukšanas dinamiku un sportisku sniegumu, ļaujot attīstīt maksimālo ātrumu 185 km/h.

Funkcija „no transportlīdzekļa uz patērētāju“

Ar IONIQ 5 Jūs varat brīvi uzlādēt jebkādas elektroierīces, piemēram, elektrovelosipēdus, elektroskūterus vai kempinga aprīkojumu, esot ceļā vai stāvot uz vietas. Tā nodrošina līdz 3,6 kW jaudu. Tam paredzētā pieslēgvieta atrodas zem otrās rindas sēdekļiem, un to var lietot, kad automašīna ir iedarbināta. Vēl viena pieslēgvieta atrodas pie ārējās uzlādes ligzdas. Izmantojot pārveidotāju, lietotāji var lādēt lieljaudas elektroierīces. Ārējā pieslēgvieta nodrošina barošanu arī tad, kad automašīna nav iedarbināta.

 

 

Plašs funkciju klāsts

  • IONIQ 5 ir uzlabota Bluelink® telemātika ar iOS/Android mobilo lietotni. Ar tās palīdzību lietotāji var attālināti kontrolēt tādas funkcijas kā uzlādi un klimata kontroli.
  • IONIQ 5 aprīkojumā ir kvalitatīva Bose skaņas sistēma ar astoņiem skaļruņiem un zemo frekvenču skaļruni.
  • Jaunākās savienojamības iespējas, piemēram, Bluelink® Connected Car Services, ļauj kontrolēt automobili, izmantojot viedtālruni. Līdz ar navigācijas sistēmu iegūsiet arī piecu gadu bezmaksas pieeju Hyundai Live pakalpojumiem.

 

Tehnoloģijas

 IONIQ 5 ir pirmais Hyundai modelis, kas piedāvā attēla projicēšanu vadītāja acu priekšā (HUD) ar papildināto realitāti, būtībā pārvēršot vējstiklu par displeju. Vadītājs var izmantot tehnoloģiju, lai acu priekšā uz vējstikla projicētu informāciju par navigāciju, papildu drošību vai automašīnā apkārt notiekošo. Tas ļauj vadītājam ātri iegūt nepieciešamo informāciju, neatraujot skatienu no ceļa.

 

Visaugstākā līmeņa drošība un komforts

 

  • IONIQ 5 aprīkojumā ietilpst augsta līmeņa vadītāja palīgsistēma – Hyundai SmartSense. IONIQ 5 ir pirmais Hyundai modelis, kas piedāvā palīgsistēmu braukšanai pa šoseju. Šī sistēma izmanto priekšējo kameru un radara sensorus, kā arī navigācijas datus. Tā kontrolē ātrumu un distanci līdz priekšā esošajam transportlīdzeklim, vienlaikus noturot automobili braukšanas joslas vidū. Tā var arī palīdzēt pārkārtoties citā braukšanas joslā.
  • Vadītāja palīgsistēmu klāstā vēl ietilpst frontālas sadursmes novēršanas palīgsistēma, aklās zonas sadursmes novēršanas palīgsistēma, inteliģentā ātruma ierobežojumu palīgsistēma, drošas izkāpšanas palīgsistēma un citas.

Pilnīgi jaunā Hyundai IONIQ 5 cena ir no 49 990 EUR!

IONIQ zīmols: šis ir tikai sākums

Hyundai jaunais IONIQ zīmols apliecina, ka uzņēmums uztver ilgtspēju un inovācijas pavisam nopietni. Saskaņā ar IONIQ zīmola misiju „Elektrificēts progress savienotai dzīvei“ Hyundai piedāvās elektroauto, kuru pamatā ir pielāgoti, videi draudzīgi risinājumi, kas ir piemēroti jebkuram dzīvesveidam un palīdz īstenot uzņēmuma vīziju „Progress cilvēcei“. IONIQ 5 ir uzņēmuma pirmais solis pilnībā elektroauto pasaulē, kā arī solis tuvāk mērķim – tīrai mobilitātei.

Uzzini vairāk par Hyundai IONIQ 5 “Tavs auto TV” sagatavotajā sižetā!

Visi Jaunumi

Citas ziņas