“Vācijas gada auto” 2022: Hyundai IONIQ 5 uzvar kategorijā “Jaunā enerģija”

3. novembris 2021

news-img

Jaunums auto nozares tirgū un jau īsts uzvarētājs! Hyundai Motor IONIQ 5 ir ieguvis 2022. gada Vācijas Gada auto balvu kategorijā “Jaunā enerģija”. Kā elektroauto klases uzvarētājs pilnībā elektriskais vidēja izmēra SUV automātiski piedalīsies arī konkursa pēdējā kārtā. IONIQ 5 sacentīsies ar “Compact”, “Premium”, “Luxury” un “Performance” kategoriju uzvarētājiem. 

GCOTY balvu pasniegšanas ceremonijā starptautiski izveidota žūrija, kurā ir 20 autožurnālisti, pārbauda un novērtē gada svarīgākos jaunos automobiļu izlaidumus produktu īpašību, atbilstības un nākotnes dzīvotspējas ziņā.

“IONIQ 5 ir jaunās Hyundai ēras sākums, jo tas no jauna atklāj mūsu saknes, pārinterpretējot pirmā Hyundai — Pony — DNS, lai projicētu mūsu zīmolu nākotnē. Tā ir pirmā automašīna, kas izstrādāta no iekšpuses uz āru, un tas ir iespējams, pateicoties novatoriskajai plakanajai grīdai, ko piedāvā mūsu jaunā īpašā elektriskā globālā moduļu platforma. IONIQ 5 “Jaunās enerģijas” balva pierāda, ka Hyundai ražo modeļus, kas rūpējas par klientiem visās viņu elektriskā brauciena etapos.”  – Luks Donkervolks Hyundai Motor Group galvenais radošais direktors

IONIQ 5 ne tikai pārliecināja Vācijas Gada auto žūriju, kur tā guva virsroku pār tādiem konkurentiem kā BMW iX un Mercedes-Benz EQS, turklāt tas ir arī ļoti populārs klientu vidū. Paredzams, ka oktobrī modelis sasniegs visvairāk reģistrācijas viena mēneša laikā kopš tā izlaišanas Vācijā.

IONIQ 5: jauns elektriskās mobilitātes laikmets

IONIQ 5 ir pirmais Hyundai jaunā zīmola IONIQ modelis, kas paredzēts EV. Tas ir balstīts uz elektrisko globālo modulāro platformu (E-GMP), ko Hyundai Motor Group izstrādājusi īpaši akumulatoru elektriskiem transportlīdzekļiem. E-GMP ļauj IONIQ 5 iegūt unikālas proporcijas uz garenas garenbāzes.

IONIQ 5 klienti var izvēlēties no diviem akumulatoru izmēriem – 58 kWh un 72,6 kWh – un visu riteņu vai aizmugurējo riteņu piedziņu. Atkarībā no konfigurācijas Hyundai vidēja izmēra SUV sasniedz sistēmas jaudu līdz 225 kW un piedāvā maksimālo braukšanas diapazonu līdz 481 kilometram ar vienu uzlādi saskaņā ar WLTP standartu.

Unikāla šajā segmentā ir BEV 800 voltu tehnoloģija, kas ļauj abām akumulatoru iespējām 18 minūšu laikā uzlādēt no 10 līdz 80 procentiem no to jaudas īpaši ātrās uzlādes stacijās. Turklāt modeļa funkcija Vehicle-to-Load (Uzlāde no transportlīdzekļa) nodrošina, ka klienti var brīvi izmantot vai uzlādēt jebkuru elektrisko aprīkojumu, piemēram, piezīmjdatorus vai e-motorollerus.

“IONIQ 5 iekļūšana “Vācijas gada auto” pēdējā kārtā pēc uzvaras “Jaunās enerģijas” kategorijā pierāda, ka mūsu pilnībā elektriskais vidēja izmēra CUV ir līderis Eiropas automašīnu tirgū. IONIQ 5 ir būtiska mūsu elektrifikācijas stratēģijas sastāvdaļa. Šie turpmākie panākumi apliecina mūsu uzņēmuma spēku bezemisiju mobilitātē.” – Andreass Kristofs Hofmanis. Hyundai Motor Europe mārketinga un produktu viceprezidents
GCOTY balva pievienojas citiem apbalvojumiem par IONIQ 5

IONIQ 5 Vācijas Gada automašīnas balva tiek piešķirta daudzām citām atzinībām visā Eiropā.

Jūlijā Auto Express modeli nosauca par “Gada auto”, norādot: “IONIQ 5 nodrošina stilu, kvalitāti un vadītāja pievilcību”. Apvienotās Karalistes izdevums arī piešķīra vidēja izmēra CUV balvas kategorijās “Mid-Size Company Car”, “Premium Electric Car” un “Design Award”.

Tikmēr IONIQ 5 tika nosaukts par “Labāko uzņēmuma automašīnu” un “Labāko ģimenes elektromobili” 2022. gada Carbuyer Best Car Awards balvu pasniegšanas ceremonijā. Turklāt 2021. gada News UK Motor Awards pasniegšanas ceremonijā IONIQ 5 ieguva arī titulus “Gada vislabāk izstrādātais auto” un “Gada automobiļu inovācija”.

Visi Jaunumi

Citas ziņas