Uzlādes staciju tīkls Latvijā gatavojas elektroauto skaita pieaugumam.

13. septembris 2021

news-img

Informācija: Uzlādēts.lv

Latvijas tirgū ir ienācis Igaunijas lielākais privātais elektroauto uzlādes tīkls Eleport, piedāvājot mūsdienīgus, lietotājam ērtus risinājums, atvērtu tīklu un neapšaubāmi veicinot pakalpojuma kvalitātes pieaugumu Latvijas tirgū kopumā.

Lai sniegtu ieskatu par elektroauto uzlādes infrastruktūru Latvijā, tās attīstības virzību, kā arī dalītos savā pieredzē un ieteikumos š.g. 2.septembrī paneļdiskusijā tikās Andris Kulbergs, Latvijas Auto Asociācijas prezidents, Māris Avotiņš, Fiqsy dibinātājs un vadītājs, Matīss Zemītis, Moller Auto e-mobilitātes vadītājs un Vilnis Debesnieks, Skandi Motors elektroauto eksperts.

Diskusijas dalībnieki vienprātīgi atzina, ka praktiskā elektroauto lietošana Latvijā, lai arī varētu būt ērtāka, tomēr reāli ir iespējama un kļūst arvien ikdienišķāka. Ņemot vērā Eiropas auto tirgus virzību uz elektroauto segmenta dominanci, uzlādes stacijas ir būtisks priekšnosacījums klientu ērtībai. Vienlaicīgi arī uzlādes staciju skaita pieaugums veicina klientu interesi par elektroauto iegādi.

Mums Latvijā citu variantu nav kā sekot līdzi pasaules tendencei uz elektroauto tirgus straujo pieaugumu. Tas ir neizbēgami un, lai to veicinātu, ļoti nepieciešams arī valstiskais atbalsts. Eleport rīkotajā paneļdiskusijā par elektroauto infrastruktūras attīstību bilda Andris Kulbergs, Latvijas Auto Asociācijas prezidents

Eleport mērķis kļūt par lielāko privāto uzlādes tīklu Latvijā un pēcāk arī Lietuvā ir nopietns konkurences pieteikums, kas nešaubīgi veicinās augstāku kvalitātes standartu uzlādes staciju pakalpojumam kopumā.

Eleport uzlādes staciju veidi

Tika norādīts uz elektrouzlādes staciju unikalitāti faktā, ka to iespējams izveidot savās mājās, kas nekad nebūtu iespējams ar degvielas uzpildes staciju, kā arī norādīja uz nepieciešamību jau tagad sistēmiski domāt par uzlādes staciju nākotnes infrastruktūras izveidi pie daudzdzīvokļu namiem un valsts atbalsta mehānismiem. Ekspertu starpā izveidojās interesanta domu apmaiņa par ātro un lēno uzlādes staciju piemērotību dažādām lokācijām un situācijām. Eleport gan privātpersonām, gan uzņēmējiem piedāvā dažādas uzlādes staciju ierīces, sākot no portatīvajām, kas uzlādē elektroauto no vienkāršas mājsaimniecības rozetes, un, beidzot ar ultra ātrajām uzlādes stacijām, kas spēj 15 minūšu laikā uzlādēt teju 300km. Būtiski, ka šīs uzlādes stacijas ietver dinamisko slodzes regulēšanu (DLM), kas ir elektroauto uzlādes ierīču jaudas ierobežošana, lai nepārslogotu elektrības pieslēgumu, kas īpaši nozīmīgi mājsaimniecībām.

Elektroauto kļūst par uzticamu ceļotāju sabiedroto, un jau šobrīd ar vienu uzlādi ar elektroauto iespējams nobraukt pat 400 kilometru. Diskusijas dalībnieki sniedza ieskatu savā ceļošanas pieredzē, kā arī labprāt dalījās ar ieteikumiem un padomiem elektroauto ikdienas lietošanā.

Vairāk skatieties diskusijas ierakstā:

Esi ieinteresēts uzzināt vairāk par elektroauto? Apmeklē Skandi Motors elektroauto lapu un uzzini vairāk par elektroauto priekšrocībām, finansējuma iespējām un video pamācībām! 

Visi Jaunumi

Citas ziņas