Brīvdienas ar elektroauto – 10 noderīgi uzlādes padomi

22. jūlijs 2021

news-img

Informācija: Uzlādets.lv

Brīvdienas ar elektroauto – 10 noderīgi uzlādes padomi

Atvaļinājumu sezona jau rit pilnā sparā un uzlādes stacijas tiek aizvien intensīvāk noslogotas. Kā labāk plānot brīvdienas, ceļojot ar elektroauto?

Efektīva iepriekšēja sagatavošanās palīdzēs jums pārvaldīt pieturas, kas nepieciešamas uzlādei, ceļa laikā. Ņemot vērā, ka esam mājsēdē jau ilgu laiku, ceļošana ir mentāli svarīga nodarbe. Piedāvājam labākos padomus, lai sāktu savas bezrūpīgās e-brīvdienas un darītu to ērti. 
 

1. Plāno pirms izbraukšanas

Ņemot vērā, ka pie uzlādes stacijām nav milzīgi plakāti, kas vēsta par to, ka te var uzlādēties, ir noderīgi pirms ceļojuma saprast, kuras ir ērtākās un izdevīgākās uzlādes stacijas. Ir vairāki rīki, kas palīdz plānot maršrutu. Vēsturiski labākais ir bijis ABetterRouteplanner, bet arī Plugshare un Chargemap piedāvā šādas iespējas. Veltot dažas minūtes pirms izbraukšanas, var ietaupīt daudz raizes vēlākam laikam.

 

abetterrouteplanner.com paredzētais maršruts ar Škoda Enyaq iV 80

2. Negaidi līdz izlādēsies

Lai izvairītos no nevajadzīgām nepatikšanām brīvdienās ar elektrisko automašīnu, plānojiet uzlādi, kad akumulatora līmenis ir sasniedzis 20% atzīmi. Ja jūs ieradīsities uzlādes stacijā uz automaģistrāles, lai uzzinātu, ka uzlāde nav iespējama vai tā vēl ilgi nebūs pieejama, būs pietiekami liela autonomija, lai atrastu nākamo uzlādes staciju.

3. Taupi laiku nelādējot pārāk ilgi

Lai optimizētu uzlādē pavadīto laiku, iesakām neuzlādēt akumulatoru virs 80%. Ja vien, protams, jums tas patiešām nav vajadzīgs. Nereti EV uzlāde no 80 līdz 100% prasa tikpat ilgu laiku kā no 20 līdz 80%. Bjorns Nailands savos rekordu ceļojumos pat izvēlas vēl skrupulozāku uzlādes pieeju. Īsāka, bet biežāka, uzlāde, var ietaupīt daudz laika.

Reti kas ir tik kaitinošs EV pasaulē kā cilvēks, kas lādē savu EV līdz pēdējam iespējamam elektronam. Tas ir pielīdzināms spraudņu hibrīdu uzlādei pie ātrās uzlādes stacijas.

4. Pārbaudi izcenojumu pirms uzlādes veikšanas

Pirms sākt uzlādi, pārbaudiet konkrētās uzlādes stacijas pakalpojuma sniedzēja piemēroto cenu. Ja izmantojiet kādu no aplikācijām, tad cenām vajadzētu būt skaidri parādītām. Nereti cenas tiem, kas nav reģistrētie lietotāji, ir augstākas. Ja izvēlieties veikt uzlādi, piemēram, Ionity tīklā, tad reģistrētam lietotājam cena būs 0.30 €/kWh, bet nereģistrētam tā būs 0.79 €/kWh.

Arī ceļojot pa Latviju ir svarīgi zināt, ka, izmantojot Mobilly aplikāciju nav nepieciešams iepriekš reģistrēties e-mobi tīklā, bet, izmantojot e-mobi aplikāciju, ja iepriekš nebūsiet reģistrēti, tad uz divām nedēļām tiks iesaldēti 80€ par katru veikto uzlādi.

Tesla Supercharger uzlādes vieta

Esi ieinteresēts uzzināt vairāk par elektroauto? Apmeklē Skandi Motors elektroauto lapu un uzzini vairāk par elektroauto priekšrocībām, finansējuma iespējām un video pamācībām!

Visi Jaunumi

Citas ziņas