Pasaules labākie Hyundai Motorsporta braucēji brauks Latvijā

7. februāris 2024

news-img

Latvijas autosportam vēsturisks lēmums pieņemts FIA pasaules motoru sportu padomē (FIA World Motor Sport Council), apstiprinot FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2024. gada sezonas kalendāru, kurā pirmo reizi iekļauta posma norise Latvijā. Kalendārā iekļautā rallija oficiālais nosaukums būs Tet Rally Latvia un 2024. gada vasarā, 18. – 21. jūlijā, tas aptvers teritoriju no rallija pilsētas Liepājas līdz pat galvaspilsētai Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā. Latvija kļūs par 37. rīkotājvalsti, kas uzņēmusi WRC posmu.

1973. gadā pirmo reizi sarīkotā FIA pasaules rallija čempionāta 2024. gada sezonas kalendārā iekļauti kopumā 13 posmi, kas no janvāra līdz pat novembrim aptvers četrus kontinentus – Eiropu, Āfriku, Dienvidameriku un Āziju. FIA pasaules rallija čempionāta 52. sezona sāksies ar ziemas rallijiem Montekarlo un Zviedrijā. Tad sekos došanās uz Keniju, pēc kuras sekos atgriešanās Eiropā – posmi Horvātijā, Portugālē, Itālijā un Polijā.

Tik ilgi gaidītā WRC viesošanās Latvijā paredzēta vasaras vidū, kad 18.-21. jūlijā norisināsies FIA pasaules rallija čempionāta astotais posms Tet Rally Latvia. Lai sarīkotu WRC standartiem atbilstošas sacensības, Tet Rally Latvia norise paredzēta īpaši plašā Latvijas teritorijā, ātrumposmos veicamajai distancei pārsniedzot 250 km, bet kopā ar pārbraucieniem – vairāk nekā 1000 km – rallija dalībniekiem un skatītājiem sniedzot neaizmirstamu iespēju pieredzēt Latvijas dabu un šarmu. Pēc viesošanās Latvijā čempionāts tālāk dosies uz Somiju un Grieķiju, kam sekos vizīte Čīlē un apvienotais Centrāleiropas rallijs. WRC 2024. gada sezonas noslēgums paredzēts Japānā.

Vairāk par ralliju uzziniet ŠEIT

Visi Jaunumi

Citas ziņas