Paredzams, ka Nissan ARIYA būs līdz šim aerodinamiskākais Nissan krosovers, kā arī tiek sagaidīts papildu nobraucamais attālums

16. aprīlis 2021

news-img

  • Nissan inženieru un dizaina komandas ir pielikušas pūles, lai maksimāli palielinātu ARIYA ar vienu uzlādes reizi nobraucamo attālumu, balstoties uz savām vairāk nekā desmitgades laikā iegūtajām zināšanām par elektroautomobiļiem
  • Mērķa pretestības koeficients ir 0,297*.
  • Tehnoloģiskās inovācijas krāsu ražošanas jomā samazina oglekļa dioksīda izmešu apjomu par 25%.

Balstoties uz vairāk nekā desmit gadu laikā iegūto tehnisko kompetenci saistībā ar elektroautomobiļiem un krosoveru inovācijām, paredzams, ka ARIYA kļūs par aerodinamiskāko Nissan krosoveru kopš krosoveru segmenta rašanās 2007. gadā, tiecoties sasniegt 0,297* pretestības koeficientu.

Sākot no precīzi veidotām automobiļa virsbūves līnijām, beidzot ar stratēģiski izvietotiem gaisa kanāliem, tiek sagaidīts, ka ARIYA uzlabotā aerodinamika palielinās tās modernā elektriskā spēka pārvada nodrošināto ar vienu uzlādes reizi nobraucamo attālumu. Visu inženieru komandu centienu rezultātā tiek paredzēts iegūt lielāku nobraucamo attālumu, kas tiks paziņots vēlāk šogad pēc nākamās homologācijas.

“Pēc Nissan ARIYA oficiālās homologācijas, kas tiks veikta vēlāk šogad, mēs paredzam, ka ARIYA ar vienu uzlādes reizi nobraucamais attālums palielināsies, pārsniedzot 500 km, kā tas tika informēts 2020. gadā ARIYA pasaules pirmizrādes pasākuma laikā,” saka Marko Fioravanti (Marco Fioravanti), Nissan Europe Produktu plānošanas nodaļas viceprezidents.

Apvienotajā Karalistē esošā Nissan Eiropas tehniskā centra inženieri ir pielāgojuši katru ARIYA formas elementu līdz mikroskopiskai precizitātei. ARIYA līdzenā virsbūves apakšdaļa nodrošina stabilu un paredzamu braukšanu, savukārt uz priekšu vērstais aerodinamiskais, inteliģentais “vairogs” un plūstošās virsbūves līnijas samazina pretestību. Pateicoties dizaina komandu darbam Japānā un Apvienotajā Karalistē, tika iegūts izsmalcināts rezultāts ar elegantu formu, kas automobilim palīdz ātri traukties, optimizējot to ļoti efektīvai braukšanai..

“Arvien vairāk pievēršoties elektriskajai mobilitātei, aerodinamikas testi kļūst aizvien svarīgāki. Elektroautomobiļu aerodinamika ir tieši saistīta ar automobiļa kustības efektivitāti – mazāka pretestība un labāka stabilitāte nodrošina lielāku nobraucamo attālumu,” saka Sarvars Ahmeds (Sarwar Ahmed), Nissan Eiropas tehniskā centra aerodinamikas un aeroakustikas inženieris.

Par 25% samazināts oglekļa dioksīda izmešu apjoms.

ARIYA krāsojuma palete ar 4 vientoņa un 6 divu toņu izvēles iespējām tika izstrādāta, lai uzsvērtu tās Premium līmeņa izskatu un radītās sajūtas. Turklāt šie lieliskie toņi tiek uzklāti, izmantojot modernu un ekoloģiski ilgtspējīgu krāsu ražošanas tehnoloģiju, kas samazina oglekļa dioksīda izmešu apjomu par 25%, ievērojami samazinot šī nulles izmešu līmeņa automobiļa ietekmi uz apkārtējo vidi.

Nissan to panāca, ieviešot krāsu uz ūdens bāzes, ar kuru krāsu var uzklāt zemākā temperatūrā, nodrošinot to, ka visas automobiļa daļas var krāsot kopā.

 

Jaunas krāsas jaunai elektrifikācijas ērai.

No frāzes japāņu valodā, kas apzīmē “rītausmu”, iedvesmu guvušās Akatsuki Copper krāsas izteiksmīgais izskats atveido saullēkta spožumu, atspoguļojot Nissan jaunās zīmola identitātes aizsākumu. Tai ir pastiprināts metālisks spožums, lai radītu līdzību vara stiepļu vadītspējai, godājot šī modeļa modernās elektroautomobiļa tehnoloģijas.

Aurora Green krāsas nosaukums cēlies no skaistajām ziemeļblāzmām jeb aurora borealis, kas bieži novērojamas arktiskajos reģionos. Izsmalcināta dažādu toņu sajaukuma dēļ krāsa no dažādiem skatpunktiem var izskatīties zaļa vai purpursarkana, radot brīnuma un intrigas sajūtu.

*Pašreizējais pieņēmums, galīgais rezultāts būs pieejams pēc iekšējām pārbaudēm un homologācijas.

Visi Jaunumi

Citas ziņas