Jaunajam Nissan JUKE piešķirts Euro NCAP 2019 augstākais drošības vērtējums

23. decembris 2019

news-img

Neatkarīgā Eiropas Jauno automobiļu novērtēšanas programma (Euro NCAP) jaunajam Nissan JUKE ir piešķīrusi 2019. gada augstāko piecu zvaigžņu drošības novērtējumu, paužot uzslavas par tā izturību un spēcīgo sadursmju nepieļaušanas tehnoloģiju.

Lieliska pieaugušu pasažieru un bērnu aizsardzība

Euro NCAP novērtēja jauno modeli ar 94 % attiecībā uz pieaugušo pasažieru aizsardzību un 85 % attiecībā uz bērnu aizsardzību, ierindojot to augstā pozīcijā mazo SUV klases 2019. gada kopvērtējumā. Šis rezultāts tika sasniegts, pateicoties jaunajai JUKE pastiprinātajai konstrukcijai, kas galvenajās zonās ir būvēta no īpaši augstas izturības tērauda, lai uzlabotu stingrību, vienlaikus ļaujot trieciena spēkam tikt absorbētam un izkliedētam pirms nonākšanas pasažieru drošības karkasā.

Pārdomāta šo īpašo metālu izmantošana ļāva Nissan arī uzlabot redzamību kritiskajās drošības zonās. “A” jumta balsti starp vējstiklu un durvju rāmjiem ir padarīti plānāki, tomēr tie joprojām saglabā izturību, pateicoties stratēģiski izmantotajam īpaši augstas izturības tēraudam. Redzamība naktī ir vēl vairāk uzlabota, pateicoties standarta aprīkojumā esošajiem LED lukturiem, kas palielina redzamības lauku līdz 10 metriem.

Teicama neaizsargāto satiksmes dalībnieku aizsardzība

Velobraucēju un gājēju aizsardzības testos JUKE ieguva 81 % novērtējumu. Nissan JUKE ir aprīkots ar vairākiem aktīvās drošības palīglīdzekļiem, ieskaitot Inteliģento ārkārtas bremzēšanas sistēmu, kas brīdina vadītāju un iedarbina bremzes, ja automobilis paredz sadursmi ar transportlīdzekli, gājēju vai velobraucēju. Tas ir standarta aprīkojums visā jauno JUKE automobiļu klāstā, ne tikai augstākās klases versijās, un tas nodrošina, ka autovadītāji var baudīt Nissan JUKE veiklo un aizraujošo veiktspēju, neapdraudot drošību.

Drošības palīgsistēmas

Euro NCAP uzsver, ka būtiskākais vienmēr ir novērst negadījumus, un piešķir punktus tehnoloģijām, kas autovadītājiem palīdz izvairīties no sadursmēm. 2019. gada vērtēšanas sistēmā atzinība tiek izteikta modeļiem, kuri pārsniedz tiesību aktos noteiktās drošības prasības, ieviešot jaunākos, nozarē vadošos drošības jauninājumus tirgū.

Pateicoties Nissan Inteliģentās mobilitātes tehnoloģijām, arī JUKE spēja sasniegt labus rezultātus, iegūstot 73 % novērtējumu. Noteiktās klasēs tiek piedāvāta visaptveroša šo viedo tehnoloģiju komplektācija, ieskaitot Nissan ProPILOT uzlaboto braukšanas atbalsta sistēmu. Tas tiek uzskatīts par atspēriena punktu ceļā uz autonomu braukšanu, lai palīdzētu mazināt garo pārbraucienu un automaģistrāļu spraigās satiksmes radīto stresu, autonomi noturot JUKE braukšanas joslā un ieturot nemainīgu, drošu distanci no citiem automobiļiem.

Modelis ir aprīkots arī ar “aklās” zonas brīdinājuma sistēmu, kas ir pirmā šāda veida sistēma mazo SUV segmentā. Ja blakus esošajā joslā vadītājs nav pamanījis citu transportlīdzekli, sistēma to uztver un aktīvi virza JUKE atpakaļ joslā, novēršot apdraudējumu. Brīdinājums par satiksmi aizmugurē (RCTA) arī palīdz novērst sadursmes, braucot atpakaļgaitā ārā no stāvvietām.

Testos tika izmantots Nissan JUKE DIG-T 117 versija ar N-Connecta aprīkojuma līmeni, tomēr Euro NCAP ir apstiprinājuši, ka rezultāti ir attiecināmi uz visiem jaunajiem JUKE.

Marko Fioravanti (Marco Fioravanti), Nissan Europe produktu plānošanas viceprezidents, komentēja: “Mēs esam tik lepni, ka Euro NCAP ir piešķīris mums augstāko drošības novērtējumu. Mūsdienīgu materiālu, tostarp augstas izturības tērauda un Nissan Inteliģentās mobilitātes tehnoloģijas, izmantošana nozīmē, ka mēs varam piedāvāt aizraujošu, veiklu braukšanu ar uzlabotu vispārēju aizsardzību.”

Euro NCAP kopš 1997. gada patstāvīgi testē automobiļus, izvērtējot lielāko daļu jauno, pārdošanā laistos automobiļus pēc pastāvīgi mainīgiem kritērijiem. Papildus automobiļu faktiskā fiziskā spēka pārbaudei dažādās imitētās sadursmēs, organizācija testē un vērtē arī lietotās negadījumu novēršanas tehnoloģijas.

Visi Jaunumi

Citas ziņas