Jaunais Nissan Qashqai ir ieguvis augstāko 2021. gada Euro NCAP drošības novērtējumu

9. decembris 2021

news-img

Neatkarīgā Eiropas jauno automašīnu drošības novērtēšanas programma (Euro NCAP) ir piešķīrusi pilnīgi jaunajam Nissan Qashqai augstāko – piecu zvaigžņu drošības novērtējumu. Šis ievērojamais rezultāts ir sasniegts saskaņā ar jaunāko, daudz stingrāko 2020.–2022. gada Euro NCAP protokolu.

Lieliska pieaugušo pasažieru un bērnu aizsardzība

Euro NCAP ir piešķīris jaunajam Qashqai 91% gan pieaugušo pasažieru, gan bērnu aizsardzībā, ierindojot to starp labākajiem savā konkurences grupā. Šis izcilais rezultāts ir sasniegts, arī pateicoties jaunā Qashqai CMF-C platformas pastiprinātajai konstrukcijai, kura, pateicoties īpaši augstas noturības tēraudam, kas iebūvēts galvenajās zonās ar mērķi uzlabot stingrību, vienlaikus absorbē un samazina trieciena spēku pirms tā nonākšanas automobiļa pasažieru zonā. Papildu centrālais gaisa drošības spilvens – pirmo reizi Nissan automobiļiem Eiropā – nolūkā novērst autovadītaja galvas un priekšējā pasažiera galvas saskari gadījumā, ja notiek sānu sadursme; tas arī ir palīdzējis Qashqai iegūt maksimālos 16 punktus sānu sadursmes testā.

Tuvu maksimālajam rezultātam – 23,8 punkti no 24 iespējamajiem tika iegūti bērnu kā pasažieru aizsardzībā, un maksimālais 12 punktu skaits tika iegūts par bērnu sēdeklīšu uzstādīšanas pārbaudi.

70% rezultāts par mazaizsargātu satiksmes dalībnieku aizsardzību

Jaunais Qashqai ir ieguvis 70% rezultātu riteņbraucēju un gājēju aizsardzības testā. Nissan Qashqai piedāvā vairākas aktīvās drošības palīgsistēmas, tai skaitā ārkārtas bremzēšanas sistēmu, kas brīdina autovadītāju un iedarbina bremzes, ja automobilis paredz sadursmi ar transportlīdzekli, gājēju vai riteņbraucēju. Šī un citas modernas drošības tehnoloģijas ir pieejamas jaunā Qashqai standarta aprīkojumā, ne tikai visaprīkotākajās versijās

Drošības palīgsistēmas

Euro NCAP uzsver, ka būtiskākais vienmēr ir novērst negadījumus, un piešķir punktus par
tehnoloģijām, kas autovadītājiem palīdz izvairīties no sadursmēm.

Arī šajā jomā Qashqai ar 95% rezultātu tika novērtēts īpaši augstu, pateicoties Nissan inteliģentās mobilitātes tehnoloģijām, Qashqai piedāvājot visaptverošu inteliģentu tehnoloģiju komplektu.

Jaunajā Qashqai Nissan pirmo reizi Eiropā piedāvā projicējošo displeju, kas ļauj autovadītājam redzēt braukšanas ātrumu, navigācijas norādes un spēkā esošos ātruma ierobežojumus, nenovēršot skatienu no ceļa.

Inteliģentie adaptīvie priekšēji lukturi, kas pielāgo tālo gaismu stara kūļa formu, lai neapžilbinātu pretimbraucošos autovadītājus, ir vēl viens Qashqai moderno tehnoloģiju piemērs, kas uzlabo drošību.

Šis automobiļa modelis ir aprīkots arī ar “aklās” zonas palīgsistēmu, kas nosaka, kad autovadītājs, virzoties uz blakus joslu, nav pamanījis citu transportlīdzekli šajā joslā, un aktīvi virza Qashqai atpakaļ savā braukšanas joslā, lai pasargātu autovadītāju no liekām nepatikšanām. Brīdinājums par satiksmi aizmugurē arī palīdz novērst sadursmes, piemēram, braucot atpakaļgaitā ārā no stāvvietas.

Jaunais Qashqai ir būvēts uz alianses CMF-C platformas, kurai raksturīgs augstas kvalitātes materiālu lietojums un jaunas ražošanas tehnoloģijas, kas rezultējas stingrākā struktūrā, savukārt kopējais automobiļa virsbūves svars ir par 60 kg mazāks nekā iepriekšējās paaudzes Qashqai.

Nissan tehniskā centra Eiropā, reģionālās izpētes un attīstības vecākais viceprezidents Deivids Moss (David Moss) saka: “Radot jauno Qashqai, mēs pielāgojām pieeju tam, kā tehnoloģijas var palīdzēt autovadītājam sarežģītās situācijās. Tehnoloģiju iejaukšanās notiek pakāpeniski – pirmais solis ir informācijas sniegšana, pēc tam brīdinājums un visbeidzot iejaukšanās gadījumos, kad autovadītājs nepaspēj noreaģēt laikus pats.”

Viņš piebilst: “No modernu materiālu, tostarp augstas stiprības tērauda izmantošanas automobiļa virsbūves konstrukcijā, līdz pasīvās un aktīvās Nissan inteliģentās mobilitātes tehnoloģiju izmantošanai mēs piedāvājam izsmalcinātas, veiklas braukšanas pieredzi, papildinot to ar visaptverošu aizsardzību. Mēs esam ļoti lepni par šo izcilo rezultātu.”

Euro NCAP kopš 1997. gada patstāvīgi testē automobiļus, izvērtējot lielāko daļu jauno, pārdošanā laisto automobiļu modeļu pēc pastāvīgi mainīgiem kritērijiem. Papildus automobiļu faktiskā fiziskā spēka pārbaudei dažādās imitētās sadursmēs organizācija testē un novērtē arī sadursmju novēršanas tehnoloģijas. 

Apskati galeriju!

Visi Jaunumi

Citas ziņas