Hyundai IONIQ 5 atzīts par 2022. gada “Vācijas gada auto”

25. novembris 2021

news-img

Tikai pusgadu pēc tā nonākšanas Vācijas tirgū, Hyundai IONIQ 5 tiek atzīts par 2022. gada “Gada auto Vācijā” (GCOTY). Nozīmīgās balvas pēdējā kārtā pilnībā elektriskais vidēja izmēra SUV pārsvaru guva pār konkurentiem, piemēram, Audi E-Tron GT un Porsche 911 GT3.

GCOTY balvu pasniegšanas ceremonijā gada labākie automašīnu modeļi sacenšas savā starpā piecās kategorijās: “Compact”, “Premium”, “Luxury”, “New Energy” un “Performance”. Starptautiska tīkla žūrija, kurā ir 20 automobiļu žurnālisti, pārbauda un novērtē katru produktu no produkta īpašībām, atbilstības un nākotnes dzīvotspējas viedokļa. Kā klases uzvarētājs kategorijā “Jaunā enerģija”, IONIQ 5 piedalījās un līdz ar to uzvarēja pēdējā kārtā.

“Hyundai IONIQ 5 nav tikai izcils elektroauto. Mums tas ir šī gada labākais modelis. IONIQ 5 unikālā dizaina, efektivitātes un braukšanas baudas kombinācija palīdzēja automašīnai iegūt augstākus rādītājus visos kritērijos, neuzrādot nekādas vājās vietas. Mūsu acīs IONIQ 5 darbības koncepcija un akumulatoru tehnoloģija ir novatoriskas. Un, lai gan tas ir 2022. gada “Vācijas gada auto”, IONIQ 5 noteikti ir pievilcīgs visā pasaulē. ” –  Jenss Meiners “Vācijas gada auto” iniciators un žūrijas loceklis

(no kreisās puses) Bernds Hicemans, AItastic izpilddirektors; Maikls Kols, Hyundai Motor Europe prezidents un izpilddirektors; Jens Meiners, dibinātājs un žūrijas loceklis “Gada auto Vācijā”; Jirgens Kellers, Hyundai Motor Deutschland GmbH rīkotājdirektors

“IONIQ 5 šīs balvas saņemšana tik spēcīgas konkurences apstākļos pierāda, ka mums ir izdevies radīt izcilu transportlīdzekli, kas izceļas starp saviem konkurentiem Eiropas automašīnu tirgū. Turklāt, šī uzvara parāda, ka akumulatoru elektriskie transportlīdzekļi kļūst arvien aktuālāki mūsu klientiem Eiropā. IONIQ 5 šobrīd ir vadošais modelis mūsu elektrifikācijas stratēģijā un turpina virzīt Hyundai vīziju par mobilitāti bez emisijām. ” – Maikls Kols Hyundai Motor Europe prezidents un izpilddirektors.

Hyundai IONIQ 5 : jauns elektriskās mobilitātes laikmets

IONIQ 5 ir pirmais Hyundai jaunā IONIQ zīmola modelis. IONIQ 5 ir veidots uz Electric Global Modular Platform (E-GMP), Hyundai Motor Group platformas, kas paredzēta akumulatoru elektriskajiem transportlīdzekļiem. Klienti var izvēlēties starp divām akumulatora komplekta opcijām – 58 kWh vai 72,6 kWh – un visu riteņu vai aizmugurējo riteņu piedziņu. Saskaņā ar WLTP, aizmugurējo riteņu piedziņai un 72,6 kWh versijai ar vienu uzlādi var nobraukt 481 kilometru.

IONIQ 5 nodrošina jaudīgu veiktspēju un īpaši ātru uzlādi. Pateicoties 800 V uzlādes tehnoloģijai, ātrās uzlādes stacijās abus akumulatoru komplektus var uzlādēt no 10 līdz 80 procentiem tikai 18 minūtēs. Klienti var izmantot Vehicle to Load (V2L) tehnoloģiju, lai uzlādētu jebkuru elektronisku ierīci braukšanas vai stāvēšanas laikā, piemēram, klēpjdatorus vai e-motorollerus.

Papildus plašajam piedziņas iespēju klāstam IONIQ 5 piedāvā arī neparastu interjeru. Dabiskie materiāli uzsver transportlīdzekļa ilgtspējīgo raksturu. Elektriski regulējamie priekšējie sēdekļi var noliekties optimālā ergonomiskā leņķī, piedāvājot priekšējos pasažieriem bezsvara sajūtu un atbalstu viņu apakšstilbiem. Labi savienotais BEV ir aprīkots ar 12,25 collu ekrāniem kabīnei un informācijas un izklaides sistēmai. Viduskonsole un aizmugurējais sēdeklis var slīdēt, lai ļautu klientiem vēl elastīgāk izmantot iekšējo telpu. IONIQ 5 var vilkt arī piekabes, kuru pilna masa ir līdz 1600 kilogramiem.

Tāpat kā visiem Hyundai modeļiem, IONIQ 5 ir pieejams ar nozarē vadošo piecu gadu neierobežotu nobraukuma garantiju. Papildinot šo transportlīdzekļa garantiju, augstsprieguma akumulatoram tiek piemērota arī astoņu gadu jeb 160 000 kilometru garantija.

Visi Jaunumi

Citas ziņas