ARIYA – Nissan pirmais 100% elektriskais krosovers – no jauna definē elektrisko automobiļu redzējumu

5. jūlijs 2022

news-img
  • ARIYA ar trīs dažādām akumulatoru un spēka piedziņas kombinācijām un līdz pat 533 km ar vienu uzlādes reizi nobraucamo attālumu ir piemērota ikvienam.
  • Plaša, ar atpūtas zonai līdzīgu salonu, moderna un ar skaidri redzamām atsaucēm uz tās japānisko izcelsmi, ARIYA piedāvā izsmalcinātu un komfortablu braukšanas pieredzi, neradot ne grama kaitīgo izmešu.
  • Inovatīvas, autovadītājam ērtas tehnoloģijas nodrošina jaudīgu un vienmērīgu braukšanu.

ARIYA iezīmē jaunu nodaļu Nissan elektriskās braukšanas evolūcijā, piedāvājot pilnīgi elektrisku krosoveru, kas maina ne tikai redzējumu par elektrisko automobiļu potenciālu, bet arī to, kā autovadītāji jūtas pie stūres.

ARIYA ir radīta ar ieceri iedvesmot braucējus pāriet uz bezizmešu braukšanu. Tā nodrošina izcilu elektriskās braukšanas pieredzi, ir ergonomiska un ērta. Balstoties uz Nissan vadošo lomu elektrifikācijā un krosoveru segmenta radīšanā, ARIYA nodrošina modernas braukšanas iespējas un nepārspējamu elektriskā automobiļa vadīšanas pieredzi. 

“Mēs radījām ARIYA klientiem, kuri vēlas augstāka līmeņa elektrisko automoibili, kas organiski iekļaujas viņu dzīvē,” saka Leons Dorsers (Leon Dorssers), Nissan Āfrikas, Tuvo Austrumu, Indijas, Eiropas un Okeānijas (AMIEO) reģiona mārketinga un pārdošanas nodaļas vecākais viceprezidents. “ARIYA radīšanas procesā ikkatra lēmuma priekšplānā tika izvirzīti klienti, piemēram, aprīkojumā ietverot bīdāmo centrālo konsoli, radot vairāk vietas kājām un klientu ērtībām piedāvājot divus ekrānus. Rezultātā ir tapis fantastisks elektriskais automobilis, kas iezīmē jaunu nodaļu Nissan vēsturē, paverot ceļu uz jaunām elektrisko automobiļu nākotnes perspektīvām.”

Elektriskā automobiļa vadīšana – vienmērīga, atsaucīga un līdzsvarota

ARIYA pilnīgi elektriskā platforma apvieno lielisku jaudas padevi, uzlādes iespējas un nobraucamo attālumu ar rūpīgi noregulētu komfortablas braukšanas un izveicīgas vadāmības līdzsvaru. ARIYA ir pieejamas trīs versijas (2WD 63 kWh, 2WD 87 kWh un AWD 87 kWh e-4ORCE) ar līdz pat 533 km ar vienu uzlādes reizi nobraucamo attālumu, tādējādi pārliecinoši atbildot uz dažādu klientu vajadzībām attiecībā uz mobilitāti.

Balstoties uz Nissan principu radīt aizraujošus automobiļus, ARIYA ir veidota, izmantojot pilnīgi jauno alianses izstrādāto CMF-EV platformu, kas ir optimizēta, lai nodrošinātu nepārspējamu veiktspēju. Pateicoties 100% elektriskajai spēka piedziņai, ARIYA nodrošina tūlītēju griezes momentu un jaudīgu paātrinājumu, piedāvājot vienmērīgu, klusu un atsaucīgu braukšanas pieredzi. Nissan ir parūpējies par to, lai ARIYA elektriskā piedziņa būtu ne tikai īpaši klusa, bet arī par to, lai neviens troksnis pie liela ātruma nebūtu dominējošāks par kādu citu, tādējādi nodrošinot vienmērīgi klusu un relaksējošu braukšanu ARIYA salonā, pat aizmugurējos sēdekļos, kur daudz citi automobiļu modeļi tirgū uzrāda mazāku trokšņu samazinājumu. 

ARIYA 87 kWh versija var lepoties ar ievērojamu ar vienu uzlādes reizi nobraucamo attālumu un ātrās uzlādes veiktspēju. ARIYA ar ātro uzlādi var uzlādēt līdz 350 km tikai aptuveni 30 minūšu laikā, izmantojot CCS uzlādes sistēmu. Akumulators atrodas šasijas pamatnē, lai nodrošinātu 50/50 svara sadalījumu e-4ORCE versijā un gandrīz vienādu svara sadalījumu 2WD versijām. Salīdzinošās novērtēšanas laikā inženieri lielu uzsvaru lika uz ideāla līdzsvara panākšanu starp vadāmības veiklību, drošības sajūtu un braukšanas komfortu – īpašībām, kuras piemīt ne visiem elektriskajiem automobiļiem tirgū.

ARIYA ir arī reģionālas atšķirības, piemēram, pircēji Eiropā vēlas atsaucīgas stūrēšanas un izveicīgas manevrēšanas spējas, taču vēlas arī papildu stabilitāti, braucot lielākā ātrumā, tāpēc ARIYA tika palielināti amortizācijas spēki, lai uzlabotu automobiļa virsbūves kontroli. Nissan Europe inženieri arī koriģēja atsperojumu un pārregulēja stūres atsaucību, lai palielinātu centrālo definīciju pie lielāka braukšanas ātruma.

Jauna dizaina “valoda” – vienmēr aktuālais japāņu futūrisms

Iekļaujot dizainā Nissan japāņu DNS, ARIYA satriecošais eksterjers un interjers pārveido ne tikai redzējumu par elektrisko automobiļu potenciālu, bet arī iemieso Nissan vienmēr aktuālā japāņu futūrisma jaudīgā dizaina filozofiju, kas apvieno estētiku ar funkcionalitāti, vienlaikus radot izsmalcinātu, atvērtu atmosfēru.

Pilnīgi jaunā elektrisko automobiļu platforma un piedziņas komponentu kompaktums ļāva Nissan novietot ARIYA klimata kontroles sistēmu zem motora pārsega. Tas ļāva dizaineriem izmantot visu automobiļa salona garumu un izveidot līdzenu, plašu grīdu ar atpūtas zonai līdzīgu pasažieru telpu, iedvesmojoties no augstākās klases futūrisma. Izsmalcinātība un komforts ir vieni no svarīgākajiem ARIYA dizaina aspektiem. ARIYA interjers nodrošina plašu telpu pasažieriem, kas līdzvērtīgs augstākam segmentam, un savā segmentā vislielāko automobiļa salona ietilpību. No ventilējamiem sēdekļiem, kas izstrādāti, izmantojot “nulles gravitācijas” tehnoloģiju, un plašas vietas kājām līdz atveramai panorāmas stikla jumta lūkai un elektriski bīdāmai centrālajai konsolei – ARIYA dizains maina uzskatu, ka tādi automobiļu kritēriji kā komforts un tā klase ir savstarpēji izslēdzoši.

Orientēšanās uz klientu – tehnoloģijas un risinājumi

Iekļaujot jaunākās un modernākās tehnoloģijas, ARIYA nodrošina autovadītājam draudzīgu pieredzi, kuras centrā ir lietotājs, nevis sistēmas. Inženieri, izstrādājot ARIYA, ņēma vērā Nissan LEAF lietotāju atsauksmes, piemēram, maksimāli palielinot uzglabāšanas vietas un vispārējo funkcionalitāti.

Sēdekļi, stūre un elektriski bīdāmā centrālā konsole ir regulējami atbilstoši autovadītāja vēlmēm. Šos uzstādījumus var saglabāt atmiņas profilos, lai atvieglotu lietošanu, ja automobili izmanto vairāki autovadītāji. Elektriski bīdāmā centrālā konsole īpaši izceļ ARIYA, ļaujot autovadītājiem to pabīdīt, izveidojot pielāgojamu roku balstu un papildu vietu, kā arī pielāgojot konsolē uzstādītā pārnesumu pārslēga un blakus esošo vadības ierīču ergonomiku. LEAF klientu atsauksmes veicināja papildu vietas iekļaušanu uzlādes kabeļiem; ARIYA piedāvā arī pārkonfigurējamus sadalītājus bagāžas nodalījumā, lai palielinātu funkcionalitāti.

ARIYA monolītais displejs sastāv no diviem 12,3 collu ekrāniem, lai nodrošinātu, ka svarīga informācija par automobili, piemēram, akumulatora uzlādes līmeni, nobraucamo attālumu un navigāciju, ir viegli pieejama. Parādot vairākus informācijas aspektus vienā horizontālā plaknē, kas ir orientēta viļņveidīgā formā, informāciju var ātri uztvert, samazinot autovadītāja uzmanības no ceļa novēršanu. Tāpat ARIYA ir aprīkota arī ar projicējošo displeju, kas drošā veidā parāda praktisku un noderīgu informāciju autovadītājam tieši acu priekšā, projicējot to uz automobiļa vējstikla.

ARIYA minimālistiskajā mērinstrumentu panelī ir integrētas haptiskās vadības ierīces, savukārt vairākas galvenās vadības ierīces, piemēram, skaļuma regulēšanas poga un galvenās pogas uz stūres, joprojām ir fiziskas. Mērinstrumentu panelis, kas nemanāmi saplūst ar automobiļa salona formu, integrē šos saskares punktus ARIYA slaikajā dizainā, un jaunā pārnesumu pārslēgšanas svira, kas iegulst autovadītāja plaukstā, nodrošina ērtu braukšanu.

Inteliģentā integrācija – savienojamības pakalpojumi un braukšanas tehnoloģijas

ARIYA, kas simbolizē Nissan filozofiju par automobiļu projektēšanu, pamatojoties uz autovadītāju vajadzībām, ir aprīkota ar Nissan viedo personīgās palīdzības tehnoloģiju, kurā ir hibrīda balss atpazīšanas sistēma ar uzlabotu dabiskās valodas izpratni, lai nodrošinātu bezkontakta palīdzību automobilī.

Inteliģentais maršruta plānotājs aprēķina labāko maršrutu, ņemot vērā dažādus reāllaika faktorus, piemēram, satiksmi, ceļa apstākļus, uzlādes staciju pieejamību maršrutā un atlikušo automobiļa akumulatora uzlādes līmeni. NissanConnect Services lietotne ļauj attālināti kontrolēt automobili ar viedtālruņa starpniecību, ļaujot, piemēram, attālināti aizslēgt vai atslēgt automobiļa durvis un paveikt daudz ko citu. Amazon Alexa nodrošina lietotājus ar individuāli pielāgotu pieredzi. Ir pieejams arī bezvadu Apple CarPlay un ar vadu savienojams Android Auto.

Drošības funkcijas un autovadītāja palīgsistēmas

Nissan ARIYA ir aprīkota ar jaunākajām drošības tehnoloģijām un autovadītāja palīgsistēmām, tostarp ProPILOT ar Navi-Link, kas ir līdz šim novatoriskākā Nissan modernās autovadītāja palīgsistēmas iterācija Eiropā. ARIYA ir aprīkota ar plašu drošības funkciju klāstu, un tā tika izstrādāta, ievērojot visstingrākos drošības kritērijus. Ar Nissan “drošības vairoga” 360 grādu kameru tehnoloģiju automobilim ir pieejams inteliģentais apkārtskata monitors, inteliģentā priekšējās sadursmes riska brīdinājuma sistēma, braukšanas joslas saglabāšanas palīgsistēma, inteliģentā ārkārtas bremzēšanas sistēma, aizmugurējā ārkārtas bremzēšanas sistēma u. c.

 

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

Eiropas tirgus specifikācijas

ARIYA 2WD

ARIYA AWD
e-4ORCE

 

63 kWh

87 kWh

87 kWh

Akumulatora jauda*

66 kWh (nominālā)
63 kWh (izmantojamā)

91 kWh (nominālā)
87 kWh (izmantojamā)

91 kWh (nominālā)
87 kWh (izmantojamā)

Jauda

160 kW

178 kW

225 kW

Griezes moments

300 Nm

300 Nm

600 Nm

Motora maks. ātrums

13520

13520

13520

Paātrinājums
(0–100 km)

7,5 sek.

7,6 sek.

5,7 sek.

Maks. ātrums

160 km/h

160 km/h

200 km/h

Homologēts ar vienu uzlādes reizi nobraucamais attālums (WLTP kombinētajā ciklā)

Līdz pat 403 km

Līdz pat 533 km

Līdz pat 500 km

Vilktspēja

750 kg

1500 kg

Kopējais garums

4595 mm

Platums

1850 mm

Augstums

1660 mm

Garenbāze

2775 mm

2775 mm

2775 mm

Priekšējā pārkare

875 mm

875 mm

875 mm

Aizmugurējā pārkare

945 mm

945 mm

945 mm

Svars (atkarībā no versijas un aprīkojuma)

1,8 – 2,3 t

Garenbāze

2775 mm

Bagāžas nodalījuma ietilpība

2WD: 468 l
4WD: 415 l

Uzlādes standarts

CCS

Maiņstrāvas maks. jauda

7,4/22 kW

7,4/22 kW

7,4/22 kW

Līdzstrāvas maks. jauda

130 kW

130 kW

130 kW

Ātrās uzlādes iespēja no 20% līdz 80%, izmantojot līdzstrāvas uzlādi

267 km ~ 30 min. laikā

350 km ~ 30 min. laikā

325 km ~ 30 min. laikā

Litija jonu akumulatora kapacitātes garantija**

8 g. / 160 000 km (atkarībā no tā, kas iestājas pirmais)

8 g. / 160 000 km (atkarībā no tā, kas iestājas pirmais)

8 g. / 160 000 km (atkarībā no tā, kas iestājas pirmais)

Priekšējās piekares veids

Neatkarīga Makfersona tipa balstiekārta

Neatkarīga Makfersona tipa balstiekārta

Neatkarīga Makfersona tipa balstiekārta

Aizmugurējās piekares veids

Daudzsviru neatkarīga aizmugurējā piekare

Daudzsviru neatkarīga aizmugurējā piekare

Daudzsviru neatkarīga aizmugurējā piekare

Riepu izmērs (priekšējās un aizmugurējās)

235/55R19
 255/45R20 (pieejams kā papildaprīkojums)

Visi Jaunumi

Citas ziņas