Hyundai IONIQ 5 iegūst titulu “Labākais dizains” TopGear Electric Awards apbalvošanā

12. maijs 2021

news-img
  • IONIQ 5, Hyundai pirmais automobilis uz pilnīgi jaunās veltītās EV platformas, ir ieguvis balvu par labāko dizainu TopGear Electric Awards apbalvošanā
  • IONIQ 5 var uzlādēt no 10-80% tikai 18 minūtēs un ar vienu uzlādi var nobraukt līdz 480 km
  • Ārējais dizains ir futūristiska Hyundai pirmās sērijveida automašīnas Pony interpretācija
  • Jaunais ‘Living Space’ interjers ir plašs, elastīgs, aprīkots ar tehnoloģijām un izgatavots no daudziem videi draudzīgiem un ilgtspējīgiem materiāliem

Hyundai IONIQ 5 ir ieguvis labākā dizaina apbalvojumu TopGear Electric Awards 2021. Pirmā automašīna jaunajā IONIQ modeļa zīmolā un pirmā Hyundai, kas uzbūvēta uz jaunas īpašas E-GMP akumulatoru elektrisko transportlīdzekļu platformas, IONIQ 5 nav tikai vēstījums par jaunu laikmetu EV dizainam, bet gan EV veiktspējai un iespējām.

IONIQ 5 ir pilnībā elektrisks un bagāts ar videi draudzīgiem materiāliem, ieskaitot tos, kas iegūti no cukurniedrēm, kas nozīmē, ka tas ir gan vēlams, gan ilgtspējīgs. Spēj uzlādēt no 10% līdz 80% tikai 18 minūtēs, paātrināt ātrumu 0-62mph tikai 5,2 sekundēs un nobraukt līdz 300 jūdzēm ar vienu uzlādi, izmantojot IONIQ 5, nav nekādu kompromisu.

“IONIQ 5 izskatās kā astoņdesmito gadu karstā hečbeka, kas ir staro nākotnē.  Robota punktmatricas aizmugurējie lukturi. Saules jumts. Un iekšpusē ir tikpat futūristisks, ka ar diviem 12,3 collu ekrāniem, kas rezervēti ar magnētisko paneli, varat piestiprināt kvītis, piezīmes vai, iespējams, ģimenes fotoattēlus. Pilnībā plakana grīda nozīmē, ka interjeru var pārveidot pēc jūsu gribas; vidus konsole pilnībā slīd uz priekšu, savukārt abiem priekšējiem krēsliem ir iebūvēti kāju balsti un tie gandrīz noliekušies gultā.” saka Džeks Rikss Žurnāla TopGear redaktors

IONIQ 5 progresīvais dizains ir novirze no pagātnes normām, izpētot jaunu dizaina brīvību, ko piedāvā īpaša BEV platforma, izraisot Hyundai Pony, uzņēmuma pirmās sērijveida automašīnas, drosmīgo attieksmi. Automašīnas priekšpuse ir aprīkota ar Hyundai pirmo atvāžamo apvalku, kas samazina paneļa atstarpes, lai iegūtu optimālu aerodinamiku.

Priekšējo bamperi nosaka izteiktā V forma, kurā ir izteikti dienas gaitas lukturi (DRL), kas nodrošina nepārprotamu gaismas parakstu, kas raksturīgs tikai IONIQ 5. Sānos automātiskās skalojamās durvju rokturi nodrošina tīru virsmas stilu un uzlabotu aerodinamisko efektivitāti. Transportlīdzekļa priekšējā un aizmugurējā forma saplūst kopā pie tā durvīm.

Šo durvju iekšpusē ir jauna kabīne ‘Living Space’, kas izmanto IONIQ 5 pasūtījuma platformas priekšrocības. Asis, kas ir nobīdītas tieši automašīnas priekšpusē un aizmugurē, nozīmē, ka interjerā ir daudz vietas, savukārt plakanā grīda un krēsli ļauj sasniegt šajā segmentā vēl neredzētu komfortu un elastību. Arī daudzi interjera saskares punkti ir videi draudzīgi: sēdekļos, galvas sānos, durvju apdarē, grīdā un roku balstos tiek izmantoti ilgtspējīgi iegūti materiāli, piemēram, pārstrādātas PET pudeles, augu (bio PET) dzijas un dabīgas vilnas dzijas, ekoloģiski apstrādāta āda ar augu bāzes ekstraktiem un bio krāsu ar augu ekstraktiem.

IONIQ 5 ir ļoti nozīmīgs solis Hyundai misijā, lai kļūtu par līderi elektrauto jomā. Gan dizains, gan tehnoloģija, kas to pamato, ir jauni, un mēs esam priecīgi redzēt, ka pasaules mediji jau atzīst gadus ilgo rūpīgo uzmanību detaļām, kas ir nepieciešami, lai ražotu tik pārsteidzošu un tik progresīvu automašīnu. Galu galā sabiedrība, kas pērk automašīnu, piekrīt; simtiem tūkstošu visā Eiropā jau ir reģistrējušies, lai tikai dažu mēnešu laikā uzzinātu vairāk par IONIQ 5. – saka Ashley Andrew (Hyundai Motor UK Izpilddirektors)

Visi Jaunumi

Citas ziņas