07.01.2016

Populārākais jaunais automobilis Latvijā un Baltijas valstīs 2015. gadā – Nissan Qashqai

Latvijā no 2015. gada janvāra līdz decembrim populārākais jaunais automobilis ir Nissan Qashqai. Qashqai ir arī Baltijas valstīs vispopulārākais jaunais automobilis 2015. gadā.

Ar Napoleona cienīgu saukli par atnākšanu un uzvarēšanu, Latvijas automobiļu tirgū 2014. gadā ienāca Nissan kompaktā krosovera – Qashqai jaunā paaudze. 2015. gada 12 mēnešos Latvijā reģistrēti 913 jauni Nissan Qashqai, padarot to par populārāko jauno automobiļa modeli Latvijā. 

Oriģinālais pirmās paaudzes Qashqai debiju pasaules un Latvijas tirgū piedzīvoja 2007. gadā un jau uzreiz sevi pieteica kā nopietnu „spēlētāju”, ar kuru konkurentiem būs jārēķinās. Kompaktais krosovers autobraucēju pūli un tā daļu, kas tieši tobrīd meklēja sev jaunu transporta līdzekli, uzrunāja un iekaroja ar vienkāršību, cenu, īpašībām, kas ir ideāli piemērotas Latvijas klimatiskajiem un bezceļu apstākļiem, kā arī Nissan zīmolu pavadošo, pieredzējuša kārtīgu pilnpiedziņas automobiļu konstruētāja un ražotāja slavu. Šos faktorus prata novērtēt arī konkursa „Latvijas Gada auto” žūrija, un tā paša gada nogalē Qashqai tika atzīts par labāko no konkursam pieteiktajiem un Latvijas tirgū iegādājamajiem jaunajiem automobiļiem.

Ingars Tenis, „TvNet” žurnālists par Qashqai saka: „Pilnas komplektācijas Qashqai ietilpst salīdzinoši pieejamā cenu kategorijā un attiecīgi spēj apmierināt ne tikai autovadītāja pamata vajadzības, bet arī virkni subjektīvu iegribu... Dīzeļdzinējs apvieno visas īpašības, ko no motora var vēlēties: vienmērīgs, kluss, pietiekami elastīgs un ekonomisks.” 

Pilnīgi jaunais Nissan Qashqai ir ieguvis piecu zvaigžņu novērtējumu neatkarīgās Euro NCAPorganizācijas veiktajos drošības testos. Qashqai ir aprīkots ar jaunām un ļoti novatoriskām drošības tehnoloģijām, kas tam palīdzēja uzrādīt pārliecinošus rezultātus stingrajos Euro NCAP drošības testos un saņemt maksimālo – piecu zvaigžņu novērtējumu.

Nissan X-Trail un Juke vēl vairāk apliecina Nissan noteicošo pozīciju krosoveru segmentā. Lai arī Nissan pēdās pēdējos gados ir gājuši arī konkurenti, neviens cits zīmols nepiedāvā tik daudzveidīgu un pilnīgu krosoveru klāstu. 

Nissan krosoveri ir ļoti pieprasīti visā pasaulē, un to popularitāte ar katru dienu aug, priekšgalā esot sākotnējam līderim un rekordistam – Qashqai.