06.07.2016

Norisinājās unikāls elektroautomobiļu maratons

Daudzi autosporta līdzjutēji jau ir dzirdējuši par „Hankook Baltic 1000 km Race” sacensībām, kas norisinājās no 16. – 18. jūnijam Pērnavā, „auto24ring” trasē. Šajos datumos sacīkšu automobiļu motori rūca visu trīs dienu garumā, norimstot vien naktī, taču ar to sacensības neapstājās, jo vienu nakti – no 16. uz 17. jūniju norisinājās 100% elektrisko Nissan LEAF 12 h "silent challenge" maratons.

Par uzvaru sacentās trīs Baltijas valstu žurnālistu komandas, sanenšories par visvairāk nobrauktajiem kilometriem,  trasē braucot ar klusajiem, 100% elektriskajiem Nissan LEAF, kas ar 30 kWh akumulatoru var nobraukt līdz pat 250 km ar vienu uzlādes reizi.

„Elektroautomobiļi kļūst aizvien populārāki. Lietuvā elektroautomobiļu pārdošanas apjoms pieaudzis par vairākiem desmitiem procentu, Latvijā uzlabojas elektroautomobiļu uzlādes infrastruktūra, savukārt Igaunijā abi šie faktori visu laiku stabili attīstās. Tādi pasākumi kā elektroautomobiļu sacensības Viļņa – Palanga un 12 stundu elektroautomobiļu maratons palīdz popularizēt ekoloģiskas vērtības. Tie parāda arī to, ka elektroautomobiļi nav tikai nākotnes mobilitāte, tie ir ideāli ikdienas automobiļi jau šodien,”pārliecināti par elektroautomobiļu popularitātes pieaugumu nākotnē saka Mindaugas Plukis.

12 stundu laikā ir iespējams nobraukt krietni vairāk par 250 kilometriem, tāpēc maratona laikā dalībniekiem savus elektroautomobiļus bija iespēja uzlādēt divās enerģētikas uzņēmuma – „ABB” nodrošinātajās ātrās uzlādes stacijās. Tādas pašas publiski lietojamas elektroautomobiļu uzlādes stacijas ir pieejamas gar visu Baltijas valstu svarīgākajiem autoceļiem.

 Ātrajās uzlādes stacijās elektroautomobiļa akumulatoru iespējams uzlādēt no 0 – 80% tikai 30 minūšu laikā. Šis maratons tā dalībniekiem bija ne tikai braukšanas un izturības pārbaudījums, bet prasīja arī matemātiskus aprēķinus un izstrādātu taktiku, lai 12 h laikā nobrauktu visvairāk kilometru.

Pirmo vietu ar 658,9 nobrauktiem kilometriem izcīnīja latviešu komanda: Oskars Kaņeps- Kalniņš, Ainārs Zariņš, Guntars Pulss, Aigars Tidmanis un Viesturs Saukāns. Otrajā vietā ierindojās lietuvieši (647 km), bet trešie palika igauņi ar 638,1 km.